درمان آرنج تنیس بازان با طب فیزیکی

درمان آرنج تنیس بازان با طب فیزیکی


آیا در طول روز به دنبال خرید وسایل سنگین و حمل اشیا احساس درد در در ناحیه آرنج خود می کنید؟ ممکن است در ابتدا مساله مهمی برایتان نباشد ولی بتدریج درد بیشتر میشود و به طور دایم درد آرنج دارید. ما به این بیماری آرنج تنیس بازان می گوییم و در این مقاله شما را با این بیماری و درمان های آن آشنا میکنیم.

تنیس البو ، آرنج تنیس بازان مختص ورزشکارانی که تنیس بازی می کنند نیست. در افرادی که اجسام سنگین حمل می کنند به ویژه خانم های خانه دار هم دیده میشود. علت این بیماری کشیده شدن و التهاب محل اتصال عضلات آرنج به استخوان می باشد و حتی ممکن است در اثر کشش ، پارگی های ریزی در این محل ایجاد شود.

علائم بیماری آرنج تنیس بازان :

درد موضعی و نقطه ای قسمت خارجی آرنج که می تواند تا مچ دست انتشار پیدا کند. علائم بیمار با حرکات چرخشی مچ دست مثل باز کردن در مربا ، برداشتن کیسه های خرید و حرکات مکرر آرنج بیشتر میشود. اگر کنار استخوان آرنج را لمس کنیم بیمار درد شدیدی دارد و همین محل را مرکز درد خود ذکر می کند. این محل در واقع محل اتصال تاندون های پشت ساعد به استخوان آرنج است که کشیده شده است.

معمولا با قرمزی و تورم محل و گز گز و بی حسی در انگشتان و ساعد همراه نیست. در صورت وجود این علائم بیماری های دیگری مطرح میشود.

درمان آرنج تنیس بازان :

درمان به موقع علایم حاد قبل از مزمن شدن بسیار مهم است. برخی از مواردی که در ادامه گفته می شود بعنوان درمان خانگی تنیس البو مطرح می گردد اما امکان دارد به اقدامات کلینیکی هم احتیاج باشد. که این موارد هم گفته شده است.

استراحت دادن به آرنج ، بلند نکردن اجسام با وزن بیش از یک کیلو گرم، جلوگیری از حرکات مکرر آرنج برای حدود دو هفته

در افرادی که با کامپیوتر کار می کنند: تایپ کردن، استفاده طولانی از ماوس و کیبورد باید در دوره حاد علائم محدود شود.

استفاده از یخ در روزهای اول و سپس گرما در مرحله حاد بیماری

tenis elbow

tenis elbow

دستورات دارویی ضد التهابی که توسط پزشک تجویز شده باشد.

استفاده از باندهای مخصوص آرنج

باند تنیس البو

باند تنیس البو

اقدامات ورزشی : بعد از گذشت مرحله حاد التهابی تمرینات ورزشی کششی و تقویتی برای برگشت حرکات و تقویت عضلات آرنج الزامی است.

تمرينات ورزشي براي تنيس البو

تمرينات ورزشي براي تنيس البو

درمان های طب فیزیکی : روش های مختلف درمانی برای این بیماری در مراحل حاد و مزمن وجود دارد: استفاده از دستگاه های گرمای عمقی، لیزر پرتوان، شوک ویو ، طب سوزنی و انواع تزریقات موضعی بافت نرم مثل تزریق کورتون، خون خود فرد و پی ار پی در موارد مقاوم به درمان های ساده.

یکی از راه های درمانی درد آرنج تزریقات موضعی است که باید توسط پزشک متخصص طب فیزیکی صورت بگیرد، در مقالات بعدی در مورد این راه درمانی بصورت جداگانه توضیحات کافی داده خواهد شد.

درمان درد آرنج

درمان درد آرنج

شوک ویو

شوک ویو تراپی نوعی روش درمانی غیر تهاجمی مورد استفاده در فیزیوتراپی است که در آن از امواج بسیار کوتاه و سریع (سریع تر از سرعت صوت) استفاده می شود.

شوک ویو تراپی درمانی موثر برای بیماری های اسکلتی-عضلانی است و با اعمال امواج صوتی با انرژی بالا بر بافت‌های بدن به ترمیم آن ها و کاهش و تسکین درد کمک می کند.

شوک ویو آرنج

شوک ویو آرنج

آرنجاندام فوقانیبیماری ها

آرنجآرنج تنیس بازانآرنج دردبازوبند تنیس البوتمرينات ورزشي براي تنيس البوتنیس البودرد آرنجدرمان آرنج تنیس بازاندرمان خانگی تنیس البوشوک ویوعلائم آرنج تنیس بازان